• آموزش های مرتبط :

آموزش تغییر DNS های دامنه در ایرنیک

 

سناریو فیلم آموزشی نحوه ساخت شناسه ایرنیک :

همانطور که میدانید برای خرید دامنه ir باید برای خودتان شناسه ایرنیک بسازید، در این آموزش نحوه ساخت شناسه ایرنیک شخص حقیقی یا کاربر معمولی را در سایت nic.ir به شما آموزش می دهیم، برای ثبت شناسه در ایرنیک ابتدا وارد وب سایت nic.ir شوید، سپس بر روی لینک مشخصه های شناسه کلیک کنید و گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید.


ورود به سایت ایرنیک جهت ساخت شناسه کاربری

شما هم اکنون در مرحله اول یعنی مرحله انتخاب نوع شناسه هستید.


مرحله انتخاب نوع شناسه در ایرنیک

از قسمت شخص حقیقی بر روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.


مرحله تکمیل فرم جهت دریافت شناسه در ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله دوم یعنی مرحله وارد کردن مشخصات شناسه هستید.


مرحله وارد کردن مشخصات شناسه در ایرنیک

در این مرحله تمام فیلد هایی را که با علامت (*) مشخص شده اند را با دقت کامل نمایید، سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل فعال خود را با دقت کامل کنید و توجه داشته باشید و توجه داشته باشید در مراحل بعدی جهت احراز هویت یک ایمیل به آدرس ایمیل شما که در این مرحله وارد می کنید ارسال می شود، پس آدرس ایمیل خود را با دقت فراوان در این مرحله وارد کنید. در فیلد پرسش محرمانه یک سوال محرمانه دلخواه برای خودتان وارد کنید و در فیلد بعدی پاسخ دلخواه به سوال محرمانه را وارد نمایید، حتما در مراحل بعدی ساختن شناسه ایرنیک به سوال محرمانه و پاسخ آن نیاز دارید پس آن ها را با دقت یاداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید


تنظیم آدرس ایمیل، پرسش و پاسخ محرمانه جهت ساخت شناسه ایرنیک

از قسمت رابط های مجاز گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را انتخاب کنید تا در آینده قادر باشید از شرکت های نماینده ایرنیک مانند شرکت های هاستینگ برای خودتان دامنه های آی آر خریداری و ثبت نمایید و سپس بر روی دکمه بازنگری کلیک کنید.


تنظیم رابط های مجاز برای ساخت شناسه ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله سوم یعنی مرحله بازنگری و امضا هستید.


مرحله بازنگری و امضا در هنگام ساخت شناسه در ایرنیک

لطفا ابتدا قوانین ثبت نام در ایرنیک و دریافت شناسه را با دقت مطالعه فرمایید و سپس از قسمت نام کامل سازنده شناسه، نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و بر روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک فرمایید.


قوانین ایرنیک جهت ساخت و دریافت شناسه کاربری

مشخصات سازنده شناسه در ایرنیک

شما هم اکنون در مرحله چهارم یعنی مرحله ساختن شناسه هستید.


مرحله پایانی ساختن شناسه در ایرنیک

ایرنیک شناسه کاربری منحصر به فرد شما را در این مرحله نمایش می دهد.


مشاهده شناسه ایرنیک ساخته شده

برای فعال سازی شناسه میبایست به آدرس ایمیل خود مراجعه نمایید و ایمیل دریافت شده تحت عنوان you irnic handle info را بازگشایی نمایید.


دریافت ایمیل از سمته سایت ایرنیک پس از ساخت شناسه

و سپس بر روی لینک به سیستم وارد شوید کلیک فرمایید.


تکمیل مراحل ساخت شناسه در ایرنیک

هم اکنون از قسمت ورود به سامانه؛ شناسه یا آدرس ایمیل خود را به همراه رمزعبور وارد نمایید و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید.


ورود به nic.ir جهت تکمیل مراحل ساخت شناسه در ایرنیک

پس از وارد شدن به ناحیه کاربری در ایرنیک در صفحه زیر پاسخ به سوال محرمانه که در هنگام ثبت نام در ایرنیک وارد نموده بودید را با دقت وارد نمایید و سپس یک رمزعبور جدید برای خودتان انتخاب کنید و آن ها را در دو فیلد گذرواژه و تایید گذرواژه وارد نمایید و بر روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.


مرحله پاسخ به سوال محرمانه و تنظیم رمزعبور جدید در مراحل پایانی ساخت شناسه ایرنیک

هنگامی که پیغام جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد را مشاهده کردید شناسه کاربری ایرنیک شما فعال شده است و قابل استفاده می باشد.


نمایش پیغام موفقیت آمیز بودن تغییر گذرواژه در مرحله پایانی ساخت شناسه ایرنیک

در حفظ و نگهداری از مشخصات شناسه ایرنیک و رمزعبور آن بسیار احتیاط کنید، شناسه ایرنیک تنها راه دسترسی شما به کنترل پنل مدیریت دامنه های آی آر شماست و بنابراین مشخصات شناسه ایرنیک خود را به ویژه رمزعبور و سوال و پاسخ محرمانه را باید در یک محل امن برای همیشه نگهداری کنید،

 

اکنون وارد سامانه زاگما شده و با شناسه ایرنیکی که ثبت کرده اید به راحتی با کمترین هزینه دامنه مورد نظرتان را ثبت نمایید.