در این آموزش به نحوه اتصال آمارگیر گوگل آنالیتیکس به وردپرس میپردازم که با استفاده از اون میتونید تا آمارگیری که برای سایت وردپرسی خودتون در گوگل آناتیتیک ساختید را به وردپرس متصل کنید. بررسی آمار و ارقام وردپرس یکی از نیازهای اصولی سایت‌ها است تا بتونید رفتار کاربران و صفحات خودتون را بررسی کنید تا ببینید بیشترین ورودی‌ها را از کجا دارید، در چه حوزه‌هایی برای دریافت ترافیک کم کاری کردید و… تا بتونید با استفاده از تحلیل آماری به بهبود ترافیک سایتتون بپردازید.

ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول
همه چیز در مورد لینک UTM و ساخت آنلاین لینک UTM

قبل از اینکه به ثبت سایت خودتون در گوگل آنالیتیکس بپردازید ابتدا لازمه تا یک اکانت گوگل داشته باشید. برای استفاده از اکانت گوگل هم کافیه تا یک جیمیل داشته باشید. پس اگر جیمیل ندارید ابتدا یک اکانت جیمیل بسازید و سپس وارد اکانت خودتون بشید. اگر هم جیمیل دارید کافیه تا به آدرس https://www.google.com/analytics مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر زیر روی دکمه SIGN IN کلیک کرده و سپس در منوی باز شده گزینه Analytics را انتخاب کنید.(سایت مذکور به علت تحریم ها برای آی پی ایران باز نمی شود)

 

بعد از اینکه وارد صفحه بعدی شدید لازمه تا یک کد tracking code از گوگل دریافت کنید تا با استفاده از این کد بتونید آمار سایتتون را با استفاده از آمارگیر گوگل بررسی و آنالیز کنید. بنابراین مشابه تصویر زیر روی گزینه Tracking Info کلیک کنید و سپس بعد از باز شدن منوی کشویی گزینه tracking code را انتخاب کنید.

بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردید وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر خواهید شد که در این مرحله یک کد به شما ارائه خواهد شد. مشابه تصویر این کد را کپی کنید تا با قرار دادن در قسمت مدیریت فراگما»ابزار وب مستر قسمت افزودن هیدر بتونید عملیات اتصال گوگل آنالیتیکس به فراگما را فراهم کنید.

 

حالا بعد از اینکه اطلاعات را ثبت کردید فراگمای شما به گوگل آنالیتیکس متصل شده و میتونید آمار بازدید سایت وردپرسی خودتون را بررسی و مورد آنالیز قرار بدین. حالا بعد از اینکه کد را در این فایل قرار دادین نهایتا تا 48 منتظر بمونید تا اطلاعات ترافیک و آمار و ارقام بازدید سایت شما در آمارگیر گوگل ظاهر شده و بهتون نمایش داده شود. برای مشاهده آمار هم کافیه تا وارد صفحه گوگل آنالیتیکس شده و سپس به آدرس https://analytics.google.com/analytics/web مراجعه کرده و آمار بازدید سایت حودتون را مشاهده کنید.