در این آموزش نحوه آپلود ویدیو در آپارات و به اشتراک گذاری آن را در فروشگاه ساز فراگما مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزش استفاده از ویرایشگر متن در فراگما(فروشگاه ساز زاگما) CKeditor

ثبت نام برای قرار دادن ویدیو در آپارات

بعد از ورود به سایت اصلی آپارات و کلیک بر روی ورود/ثبت نام، در ادامه و در صفحه باز شده گزینه ” کانال جدید ایجاد کنید ” را برگزینید.

 

در این قسمت برای احراز هویت خود باید یک ایمیل وارد کنید تا لینک ادامه مراحل ثبت نام به آن ارسال شود

در ادامه برای پرداختن به قسمت اصلی آموزش یعنی قرار دادن ویدیو در آپارات، بر روی نحوه ثبت نام در آپارات یک پل عبور می زنیم.

آپلود فیلم برای قرار دادن ویدیو در آپارات

در ادامه با ورود به پنل کاربری، با چنین صفحه ای روبه رو می شوید که برای قرار دادن ویدیو در آپارات میبایستی بر روی گزینه ” بارگزاری ویدیو ” کلیک کنید.

یکی از امکاناتی که این سرویس دهنده به شما ارائه می کند، امکان قرار دادن ویدیویی از یوتیوب در پنل مدیریت خود است.در حالت عادی فایل ویدیویی مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس بارگذاری را انتخاب کنید.
در صفحه بعدی تا پر شدن Progress Bar، به تکمیل اطلاعات مربوط به ویدیو بپردازید.
اگر واتر مارک مخصوصی برای خود طراحی کرده اید، در قسمت تنظیمات آن را قرار داده تا با زدن تیک آن در این بخش در زیر ویدیوی قرار داده شما نمایش داده شود.

در مرحله بعدی قرار دادن ویدیو در آپارات، چنین صفحه ای به شما نمایش داده خواهد شد که باید ویدیوی مورد نظرتان را از میان آن ها برگزینید.

قراردادن فیلم در فراگما

  • میخوایم یک ویدیو از آدرس آپارت : https://www.aparat.com/ww.zagma.ir برداشته و در ویرایشگر مورد نظر قرار بدیم.
  • در اولین قدم یکی از ویریو های صفحه مربوط را انتخاب می کنیم(برای مثال https://www.aparat.com/v/UICy7 )
  • در انتهای ویدیو بر روی ایکون به اشتراک گذاری کلیک نمایید و در پنجره باز شده پس از انتخاب کد آی فریم، کد نمایش داده شده را کپی کنید.

اگر کد دریافتی مورد نظر را در قسمت مدیریت فراگما»ویدیو در صفحه نخست، قرار دهید ویدیوی مذکور در هنگام لود صفحه به نمایش در می آید.

(به اشتراک گذاری ویدیو و دریافت کد نمایش آن در دیگر سایت های اشتراک گذاری ویدیو نیر تقریبا به همین روش می باشد، گاها گزینه ها به کد embed یا کد ویدیو تغییر نام می دهند)