با کمک این افزونه به راحتی فروشگاه ساز وردپرس (ووکامرس) را به زاگما متصل کنید، از قابلیت‌های این افزونه :

 1. استعلام آنلاین هزینه پستی از زاگما برای نمایش به خریدار
 2. امکان ثبت سفارش به صورت مستقیم پس از ثبت سفارش توسط خریدار در زاگما
 3. امکان ویرایش سفارشات ثبت شده به صورت مستقیم
 4. امکان ثبت سفارش به صورت قیمت ثابت/قیمت شناور/مشمول/کرایه ثابت
 5. ارسال پست الکترونیک به خریدار
 6. استعلام وضعیت سفارش برای خریدار

مشاهده و دانلود صفحه این افزونه

برای تنظیمات این افزونه :

1- پس از نصب افزونه ( وارد حساب کاربری خود در سایت وردپرستان (که افزونه فروشگاهی ووکامرس نصب میباشد) شوید » قسمت افزونه ها » افزودن را انتخاب نمایید و در صفحه مورد نظر گزینه بارگذاری افزونه را انتخاب نمایید، اکنون در این صفحه پلاگین زاگما را انتخاب کرده و بر روی هم اکنون نصب کن کلیک کنید، پس از نصب بر روی فعال شود کلیک نمایید.)

 

2- پس از نصب و فعال سازی افزونه در قسمت پیکربندی ووکامرس در تب حمل و نقل سرویس ارسال با زاگما قابل مشاهده می باشد می توانید با انتخاب آن را غیر فعال یا فعال نمایید و بر روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

 • در قسمت تب حمل و نقل بر روی افزودن حمل و نقل کلیک کرده و برای نام منطقه و نواحی منطقه ایران را انتخاب نمایید و روش های حمل و نقل را خالی بگذارید و بر روی ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

 • در تپ پرداخت ها پرداخت همگام دریافت و یا در صورت فعال بودن درگاه اینترنتی درگاه بانکی مورد نظرتان را انتخاب نمایید و بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 

 

3- همچنین در قسمت ابزارها با انتخاب تب زاگما وارد تنظیمات این پلاگین میشوید در قسمت تنظیمات کد فروشگاه /نام کاربری / رمز عبور مربوط به حساب کاربری و کد فروشگاه مربوطه که در قسمت مدیریت فروشگاه » مشخصات فروشگاه پنل کاربری زاگما با رنگ قرمز مشخص شده است را وارد نمایید.

4- در قسمت نوع محاسبه هزینه نحوه محاسبه هزینه را انتخاب نمایید.

 • مبلغ ثابت : در فاکتور خریدار تنها قیمت مرسوله نوشته ‌می‌شود و قیمت کالا از ایشان گرفته خواهد شد، در زمان تسویه حساب با شما هزینه خدمات و پست از قیمت کالا ارسالی کسر شده و باقیمانده مبلغ به شما عودت داده می‌شود

می‌توانید برای تشویق خریداران به خرید بیشتر، امکان خرید با هزینه ارسال رایگان برای سبدهای با هزینه بالا انتخاب نمایید، برای مثال سبد کالاهایی که بیشتر از 50 هزار تومان می‌باشند به صورت قیمت ثابت حساب گردد و خریدار تنها هزینه کالا را پرداخت کنید و برای سبد کالا با قیمت کمتر از 50 هزار تومان قیمت به صورت شناور محاسبه گردد و خریدار قیمت کالا + خدمات + هزینه پستی را پرداخت کند.

 • مبلغ شناور : در فاکتور خریدار علاوه بر قیمت کالا، هزینه خدمات و پست نیز لحاظ شده و مجموع این هزینه‌ها از خریدار دریافت می‌شود، در زمان تسویه قیمت کالا به شما عودت داده خواهد شد.
 • مبلغ مشمول : در فاکتور خریدار هزینه خدمات صفر نمایش داده می‌شود، بدین ترتیب از خریدار قیمت کالا و هزینه پستی دریافت می‌گردد و در زمان تسویه برای شما، قیمت کالا منهای هزینه کالا به شما عودت داده می‌شود.
 • کرایه ثابت : در فاکتور خریدار هزینه خدمات صفر نمایش داده شده و هزینه پستی مبلغی که به صورت دستی وارد کرده‌اید نشان داده می‌شود، در زمان تسویه قیمت کالا به علاوه قیمت هزینه پستی وارد شده توسط شما شده و هزینه خدمات و پستی از آن کم می‌گردد و بقیه مبلغ برای شما واریز می‌گردد.

5- در قسمت متن ایمیل، متن را که میخواهید بعد از ثبت سفارش برای خریدار در صورت تایید شما از طرف فروشگاهتان ارسال گردد را وارد نمایید.

لطفا توجه داشته باشید که :

 • {{order}} بارکد مرسوله مورد نظر در سیستم فروشگاه وردپرسی شما
 • {{barcode}} بارکد مرسوله مورد نظر در سامانه زاگما
 • {{price}} جمع کل هزینه ارسال
 • {{date}} تاریخ ثبت سفارش
 • {{report}} لینک پیگیری وضعیت سفارش

 

6- در قسمت متدهای ارسال می توانید برای نوشته های هر نوع ارسال متن دلخواهتان را بنویسید و یا هر بخش را فعال یا غیر فعال نمایید

 • ارسال با ندکس تنها از تهران یا کرج قابل ارسال می باشد
 • پیک موتوری فقط برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.

توجه: برای بهینه بودن پلاگین حتما وارد بخش ووکامرس » پیکربندی، تب همگانی شوید و تنظیمات را به شرح زیر اعمال نمایید:

 • واحد پولی : تومان
 • محل واحد مالی : راست ( با فاصله)
 • جدا کننده هزارگان : ,
 • جدا کننده هزارگان : .
 • تعداد اعشار : 0
 • تمام افزونه‌های دیگر مربوط به حمل و نقل و لیست شهرها و استان‌ها را غیر فعال نمایید.

توجه : در همین بخش در تب درگاه پرداخت، درگاههای بانکی مورد نظرتان و در صورت نیاز، پرداخت هنگام دریافت را فعال سازی نمایید.

دیگر پلاگین های پستی را غیر فعال نمایید( برای مثال Woocommerce Easy Checkout Field Editor)، همچنین در ووکامرس باید نام شهرها و استان ها به صورت لیستی باشد، گاها به علت بعضی از افزونه ها لیست مذکور غیر فعال شده و کاربر باید نام شهر یا استان را تایپ نماید، برای جلوگیری از این حالت افزونه ووکامرس فارسی را نصب و فعال نمایید و در قسمت ووکامرس فارسی»ابزارها تب تسویه حساب گزینه فعالسازی شهرهای ایران را فعال نمایید.(در صورت بروز مشکلات به تفکیک نوع مشکل دیگر گزینه ها را نیز فعال کنید)

پس از ثبت شفارش توسط خریدار محترم با رفتن به قسمت ووکامرس» سفارشات ، سفارشات مورد نظر قابل مشاهده می باشد. با انتخاب سفارش مورد نظر و ارسال مشخصات سفارش مذکور قابل مشاهده می باشد و با انتخاب گزینه ارسال سفارش به زاگما این سفارش در اکانت شما در زاگما ثبت می گردد و پس از نصب موفق بارکد مرسوله در همین صفحه به نمایش در می آید، با انتخاب ارسال فاکترو به کاربر این فاکتور برای کاربر ایمیل میگردد.