گواهینامه ssl و ارتباط آن با پروتکل Https

اگر انتقال داده ها بین کاربران و سرور بدون رمزگذاری انجام شود دسترسی به این داده آسان شده و هکرها به راحتی می توانند به اطلاعات کاربران دست یابند . این داده ها می تواند اطلاعات حساب های کاربری ، حساب های بانکی و اطلاعات محرمانه شما باشد که حفظ آن ها در فضای اینترنت و توجه به حریم خصوصی افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

نوشته‌های مرتبط

راهنمای پنل کاربری زاگما

آموزش فراگما (فروشگاه ساز زاگما)

پروتکل https با رمزگذاری داده ها امنیت سایت را افزایش می دهد و سبب کاهش احتمال بروز مشکلات امنیتی وب سایت ها می گردد ؛ بنابراین با فعال سازی گواهینامه ssl در سایت می توان از این پروتکل و کابرد آن در امن سازی اطلاعات کاربران بهره برد .

اهمیت گواهینامه ssl چیست و چه تاثیری بر سئوی سایت شما دارد ؟

همانطور که می دانید امنیت سایت در رتبه بندی آن و بهینه سازی موتورهای جستجو ، سئو ، موثر است و فعال سازی گواهینامه ssl نیز یکی از فاکتورهای مورد توجه گوگل در سئو به حساب می آید .

وب سایت هایی که به پروتکل Https مجهز شده باشند از امنیت بالاتری برخوردار هستند ؛ این پروتکل در رتبه سایت در موتورهای جستجو و بهینه سازی آن تاثیر مثبتی دارد و گوگل گواهینامهssl را نیز در رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرد .

کاربران نیز به وب سایت های دارای گواهینامه ssl که در ابتدای آدرس آن ها پروتکل https آمده است اطمینان بیشتری دارند و در نتیجه سایت شما می تواند نسبت به رقبایی که این گواهینامه را فعال نکرده باشند بازدید بیشتری داشته باشد .

ضرورت فعال سازی گواهینامه ssl

افزایش امنیت سایت ، بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو ، افزایش اعتماد مشتری و … دلایل مهمی برای فعال سازی گواهینامه ssl هستند و اهمیت آن را نشان می دهند .

چه سایت هایی نیاز به گواهینامه ssl دارند ؟

سایت های فروشگاهی و یا سایت هایی که کاربر می بایست در وب سایت آنها فرمی برای ثبت اطلاعات خود از قبیل خرید، پیغام و یا … پر کند، حتما نیاز به این گواهینامه دارند، وگرنه مرورگرها در هنگام پر کردن فرم، به کاربر پیغام های اخطار فراوانی می دهند که باعث می شود کاربر از خرید یا پر کردن فرم مورد نظر منصرف شود.

پس از فعال سازی گواهینامه ssl چه باید کرد ؟

پس از خرید گواهینامه و فعال سازی آن که در زاگما برای فروشگاه ساز فراگما، به صورت خودکار همکاران ما در زاگما گواهی مورد نظر را برای شما فعال می کنند.