یکی از مهمترین اقدامات پس از طراحی و راه اندازی، معرفی و ثبت سایت در گوگل است. برای جذب بازدیدکننده از طریق گوگل قبل از هر چیز باید صفحات شما در گوگل ایندکس شوند. برای یک سایت که به تازگی راه اندازی شده است جلب توجه گوگل و ربات های آن میتواند زمان زیادی را طلب کند.

آموزش نحوه اتصال آمارگیر گوگل آنالیتیکس به فراگما
همه چیز در مورد لینک UTM و ساخت آنلاین لینک UTM

در ابتدا وارد پنل گوگل سرچ کنسول (https://search.google.com/search-console/ownership?resource_id) شوید و از انتهای لیست دامنه ها (Search Property) گزینه Add Property را انتخاب کنید. پنجره ای مانند تصویر زیر به شما نمایش داده میشود که میتوانید آدرس سایت مورد نظر خود را در آن وارد کنید.

پس از این مرحله پنجره دیگری به شما نمایش داده میشود تا روش تایید هویت خود را مشخص کنید، در این مرحله لطفا HTML tag را انتخاب نمایید تا کد مربوط به متاتگ(1) به صورت زیر برای شما نمایش داده شود، کد مربوط را در قسمت مدیریت فراگما»ابزار وب مستر در قسمت افزودن هیدر اضافه کرده و بر روی ثبت گردد بزنید و سپس بر روی verify کلیک نمایید(2) تا سایت شما تائید شود.

پس از ثبت سایت در گوگل چه کاری انجام دهیم؟

معرفی سایت به گوگل اولین قدم شما در مدیریت آن خواهد بود. از اینجا به بعد ابزار گوگل وبمستر امکانات بسیاری برای بهبود وضعیت سئو و نظارت بر عملکرد آن در اختیار شما قرار میدهد. یکی از ابزارهای کارآمد در این پنل Fetch as Google است که به شما اجازه میدهد سایر صفحات سایت را نیز به گوگل معرفی کرده و سرعت ایندکس آنها را افزایش دهید.

شما میتوانید از ابزار Fetch as Google برای معرفی سریع صفحات سایت به گوگل استفاده کنید. با این کار ربات های گوگل به سرعت صفحات شما را بررسی و ایندکس خواهند کرد. علاوه برآن میتوانید با معرفی نقشه سایت خود به گوگل تمامی صفحات مهم سایت را به صورت یک فایل XML در اختیار گوگل قرار دهید تا زمان مراجعه به سایت شما بداند که دقیقا کدام صفحات جدید هستند و یا نیاز به بررسی مجدد دارند.(این کار به صورت اتومات توسط فراگما انجام می شود)