مطلب مرتبط
افزونه حمل و نقل زاگما برای فروشگاه ساز ووکامرس ( وردپرس ، دکان)
ارسال سفارش از ووکارس به زاگما
انبارداری مرسولات ووکامرس در انبار زاگما ( پلاگین وردپرس ، دکان ) 

افزودن وزن بسته بندی

با انتخاب حمل و نقل زاگما » تنظیمات اتصال در قسمت 1 در عکس زیر می توانید اضافه وزن بسته بندی که به علت کارتون و چسب ایجاد می شود را بر روی مرسوله مورد نظر اعمال نمایید.

افزودن هزینه بسته بندی

با انتخاب ووکامرس»پیکربندی و در صفحه باز شده انتخاب تب حمل و نقل » مناطق حمل و نقل، با انتخاب ویرایش منطقه حمل و نقلی که در آن زاگما را تنظیم کرده اید، با ویرایش حمل زاگما در قسمت 1 می توانید هزینه بسته بندی را لحاظ نمایید

 

*یا می توانید یا این تنظیمات را در پنل زاگما قسمت مدیریت فروشگاه»تنظیمات فروشگاه با انتخاب تب وب سرویس و سپس فعال سازی تیک اعمال هزینه بسته‌بندی را بزنید.

ثبت کالاهای بدون وزن

برای نمایش هزینه بسته بندی حتما وزن مرسوله مورد نیاز است، لطفا توجه داشته باشید که در صورتی که برای مرسولاتتان وزنی در نظر نگرفته اید می توانید با انتخاب حمل و نقل زاگما » تنظیمات اتصال در قسمت 2 در عکس زیر می توانید یک وزن پیش فرض برای کالاهایی که وزن اولیه ندارند انتخاب نمایید.

تغییر وزن نهایی سفارش

با انتخاب سفارش ثبت شده در قسمت ووکامرس » سفارشات بر طبق عکس زیر با تغییر قسمت 2 می توانید وزن نهایی را تغییر دهید، برای ثبت تغییرات حتما بر روی بروزرسانی کلیک نمایید.

تغییر شهر نهای سفارش

با انتخاب سفارش ثبت شده در قسمت ووکامرس » سفارشات بر طبق عکس زیر با تغییر قسمت 3 می توانید وزن نهایی را تغییر دهید، برای ثبت تغییرات حتما بر روی بروزرسانی کلیک نمایید.

عدم ثبت درست مشخصات خریدار

در ووکامرس با هسته وردپرس قدیمی یا به علت فعال سازی پلاگین های متفرقه آیتم مشخصات حمل و نقل از صفحه پرداخت حذف می گردد برای بهبود این مشکل دو روش زیر قابل اجراست :

در ابتدا از اعمال تنظیمات درست در پلاگین خود مطمئن باشید و حتما در قسمت ووکامرس»پیکربندی»حمل ونقل تب گزینه‌های حمل و نقل راا نتخاب نمایید و برای قسمت مقصد حمل و نقل گزینه ارسال به آدرس صورتحساب مشتری به صورت پیش‌فرض را انتخاب نمایید.

1- ویرایش صفحه پرداخت و افزودن آیتم shipping را به این صفحه (نیاز به آشنایی با برنامه نویسی)

دریافت فایل برای سبد خرید

2- کپی صورت حساب فاکتور در آدرس حمل و نقل، برای این منظور مانند راهنمایی زیر که با بازکردن سفارش در قسمت ووکامرس»سفارشات ملاحظه می کنید که آدرس حمل و نقل برای این سفارش خالی است، از این روی برای ویرایش سفارش بر روی مداد نشان داده شده کلیک نمایید.

پس از نمایش ورودی ها برای کپی مشخصات صورت حساب به ادرس ارسال بر روی کپی آدرس صورت حساب بزنید.

پس از کپی صورت حساب شاید شهر و استان دچار مشکل شوند

از این روی در سمت چپ در قسمت زاگما استان و شهر مقصد را طبق آدرس صورت حساب انتخاب نمایید

در لیست باز شده می توانید با نوشتن اسم شهر آن را جستجو نمایید

اکنون بر روی به روز رسانی سفارش کلیک نمایید تا مشخصات وارد شده برای سفارش مذکور ذخیره گردد.

سفارش مورد نظر شما اکنون ثبت و آماده ارسال به زاگما می باشد.

 

کندی در نمایش هزینه پستی

این مورد به علت عدم ارتبطات با سرورهای شرکت های حمل و نقل می باشد، در این حالت می توانید :

  1. در پلاگین قسمت حمل و نقل زاگما » ابزارها حالت اتصال به سرور را سرور کلود زاگما انتخاب نمایید.
  2. در پنل زاگما قسمت مدیریت فروشگاه»تنظیمات فروشگاه با انتخاب تب وب سرویس و سپس فعال سازی تیک ذخیره هزینه استعلامی را بزنید.
  3. حتما در کنار ثبت توکن برای پلاگین کد فروشگاه را نیز در قسمت حمل و نقل زاگما»تنظیمات اتصال وارد نمایید.

قطع و وصل در نمایش هزینه پستی

این مورد به علت عدم ثبت Ip فروشگاه شما در سامانه زاگما می باشد، از این رو حتما ای پی فروشگاه خود را در پنل زاگما قسمت مدیریت فروشگاه»تنظیمات فروشگاه با انتخاب تب مشخصات سرور ثبت نمایید.( می توانید IP فروشگاه را از خدمات دهنده وب سرویس خود دریافت نمایید و یا Ip را در قسمت حمل و نقل زاگما » تنظیمات اتصال در انتهای صفحه قابل مشاهده می باشد.)

 

ارسال مجدد سفارش ثبت شده در پنل

وقتی سفارشی را توسط پلاگین در زاگما ثبت مینمایید، بارکد جدید برای آن صادر میگردد و پلاگین به علت وجود این بارکد امکان ثبت مجدد سفارش را نمی دهد و پیغام زیر نمایش داده میشود:

به منظور رفع این خطا و ارسال مجدد سفارش به زاگما (لطفا حتما توجه داشته باشید که سفارش قبلی را در زاگما حذف نمایید) به ووکامرس»سفارشات رفته و سفارش مورد نظرتان را باز نمایید، پس از باز شدن سفارش در قسمت زمینه های دلخواه مقدار پاارمتر برای post_barcode، zagma_order_id، zagma_order_uuid را حذف نمایید و بر روی به روز رسانی در بالای صفحه کلیک نمایید.