«محمد عباسی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امکانات لازم برای ضدعفونی و گندزدایی فراهم شده است و  این اداره کل به‌عنوان نهاد خدمات‌رسان که محل مراجعه مردم است، اقدامات پیشگیرانه‌ای برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته است.

مدیرکل پست گفت:  سه طیف کارمندان باجه قبول، نامه رسان‌ها و مشتریان مواجه مهمترین ارکان انسانی فعال در پست را شامل می‌شود که اقدامات ضدعفونی در راستای حفظ سلامت آنان است، به همین منظور تمامی مرسوله‌ها با دقت نظر گندزدایی می‌شود.

وی اظهار داشت: تمامی اقلام و لوازم بهداشتی برای کارکنان باجه‌های قبول و توزیع کنندگان مرسولات پستی استان شده و در اختیار متصدیان قرار گرفته شده است.

مدیرکل پست درباره مبادلات پستی با کشورهای خارجی به ویژه چین که مرکز شیوع کرونا است، گفت: با توجه به اینکه امکان لغو مبادلات پستی بین‌المللی وجود ندارد در فرودگاه امام خمینی (ره) بخش دریافت و ارسال مرسولات خارجی 2 نوبت در طول شبانه روز ضدعفونی می‌شود.

وی  گفت: با انجام این اقدامات هیچ‌گونه نگرانی برای شیوع این ویروس از طریق آلوده بودن مرسولات پستی خارجی وجود ندارد.

مدیرکل پست اظهار داشت: تاکنون هیچ موردی از ابتلای کارکنان شرکت ملی پست به ویروس کرونا گزارش نشده است.

عباسی ادامه داد: با توجه به اینکه اسفند ماه به دلیل شرایط پایان سال کار ادارات پست بسیار زیاد  است و برای جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات‌رسانی به مردم، امکان مرخصی دادن به پرسنل و یا تعطیلی واحدهای پستی وجود ندارد و در صورتی که هر کارمند علایمی از سرماخوردگی داشته باشد، مرخصی برای استراحت مطلق دریافت می‌کند.