در این آموزش تنظیمات پرینتر برای پرینت فاکتور مرسولات ارسالی بر روی برگه A5 توسط مرورگر کروم و فایرفاکس و فایل pdf به تفسیر توضیح داده می شود.

به چند طریق می توانید فاکتور های ارسالی مرسولات را پرینت و یا دانلود نمایید:

  • از طریق لیست سفارشات در منوی اصلی مدیریت سفارشات با انتخاب گزینه پرینت در زیر هر بارکد آبی رنگ
  • با انتخاب بارکد آبی رنگ و مشاهده مشخصات سفارش و کلیک بر روی پرینت یا دانلود فاکتور
  • از طریق گزینه دانلود فاکتور گروهی در منوی اصلی مدیریت سفارشات
نوشته‌های مرتبط :
راهنمای پنل کاربری زاگما
نحوه بسته بندی مرسولات برای ارسال توسط شرکت حمل و نقل
تنظیمات مرورگر کروم :

پس از مشاهده صفحه فاکتورها با انتخاب آیکون سه خط در گوشه سمت راست صفحه و انتخاب پرینت صفحه پرینت تنظیمات پرینتر برای مرورگر کروم قابل مشاهده می باشد.

برای دسترسی به تنظیمات چاپ موجود در Chrome می توانید دکمه ترکیبی CTRL+P را فشرده تا صفحه مربوط به تنظیمات چاپ باز شود. در حالت دیگر می توانید از منوی بالا سمت راست روی سه نقطه زده و به صفحه چاپ بروید.

در سمت چپ تنظیمات مربوط مروگر کروم قابل مشاهده می باشد، پس از انتخاب نام پرینتر

با انتخاب more setting صفحه زیر قابل مشاهده میباشد، تنظیمات زیر را وارد نمایید.

 

در تنظیمات بالا برگه فاکتور A5 و تعداد کپی 2 عدد از هر فاکتور لحاظ شده، برگه ها به صورت عمودی (Portrait) چاپ می شوند. در این حالت اگر میخواهید که برگه های کپی شده از هر فاکتور پشت سر هم قرار گیرد لطفا تیک Collate را بر دارید.

در مروگر کروم به خاطر فعال بودن حالت Print Preview در هنگام پرینت کردن، پرینت تعداد زیاد سفارشات نیاز به زمان طولانی تری برای پردازش دارد، از این رو ممکن است با صفحه سفید مواجه شوید، که بعد از مدتی صفحه مورد نظر لود می شود و میتوانید پرینت نمایید. ولی برای جلوگیری از معطلی می توانید یکی از روش های زیر را انجام دهید :

  1. روی دکمه ” Print using system dialog ” (سمت چپ پایین) کلیک کرده و یا کلیدهای میانبر CTRL+Shift+P را فشار دهید. این کار شما را به پنجره تنظیمات پرینت سیستم می برد.
  2. در این هنگام با انتخاب گزینه PDF می توانید به سرعت فاکتورها را پرینت نمایید.

تنظیمات مرورگر فایرفاکس :

در صفحه پرینت فاکتورها از سمت راست بر روی گزینه Print بزنید:

در صفحه باز شده مقادر را مانند تنظیمات زیر تنظیم نمایید.

تنظیمات پرینت سیستم:

در این تنظیمات در شماره 1 نام پرینتر شماست و در شماره 3 تعداد کپی از فاکتورها با انتخاب گزینه 2 (Properties) به تنظیمات بیشتر پرینتر وارد می شوید که برای هر پرینتر متفاوت می باشد ولی در حالت کلی این تنظیمات بهمدیگه شبیه هستند.

با انتخاب کاغذ A5 در تب Effect و انتخاب scale to fit به منظور فیت کردن هر فاکتور در یک صفحه می باشد.

با انتخاب مجدد صفحه کاغذ A5 در تب Paper/Quality فاکتور آماده پرینت می باشد.

در حالتی که میخواهید که برگه های کپی شده از هر فاکتور پشت سر هم قرار گیرد لطفا تیک Collate را بر دارید.

 

تنظیمات پرینت فایل PDF:

در هنگام پرینت صفحات pdf گاها ممکن است صفحات به صورت A5 ایجاد نشده باشند، از این رو نیاز مند است در هنگام پرینت حتما بر روی Scale to Fit تیک بزنید تا صفحات به اندازه صفحه مورد نظرتان پرینت شوند. این تنظیمات شبیه تنظیمات پرینت سیستم می باشند.

 

گاهی اوقات داشتن بیش از یک پرینتر در Cloud Print موجب اخلال در عملکرد و علت پرینت نگرفتن در مرورگرها می شود از این رو با پاک کردن پرینترهایی که استفاده نمیکنید و سپس پاک کردن کش مرورگر و بستن و مجددا باز کردن مرورگر مشکل بر طرف می شود.

آموزش پاک کردن کش تمامی مرورگرها