همه ما خوب میدانیم که در عصر کنونی تنها کسب و کار به روش سنتی نمیتواند فروش خوبی را رقم بزند. امروزه مردم دنیا اکثر نیازهای خود را به صورت آنلاین و از پشت رایانه و گوشی خود تامین میکنند. تا چند سال پیش عجیب نبود که برای خرید یک حافظه فلش مموری به مراکز خریدی نظیر پایتخت مراجعه کنیم اما امروزه این نوع خرید برای مشتری هیچ توجیهی ندارد چرا که علاوه بر هزینه مسیر و اتلاف وقت احتمال گران تر خریدن کالای مورد نظر نیز بسیار بالا است. خریدهای آنلاین تنها به لوازم الکترونیکی محدود نشده و کاربران حتی لباس و غذای خود را نیز آنلاین خریداری میکنند.

حال تصور کنید در این دوران قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را داشته و یا از قبل صاحب مغازه ای هستید. آیا راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گران قیمت کار درستی است؟ اگر پاسخ این سوال بله است چه مراحلی پیش روی تامین کننده برای تاسیس یک فروشگاه اینترنتی خوب وجود دارد؟ و اگر پاسخ به این سوال خیر است چه جایگزینی برای رونق بخشیدن به فروش وجود دارد؟

همانطور که میدانید بزرگترین فروشگاه آنللاین دنیا آمازون است که هم اکنون به حدود 50 کشور دینا سرویس عرضه میکند. جالب است بدانید فروش آمازون در سال 2016 به رقم سرسام آور و باورنکردنی 136 میلیارد دلار رسید. اما روش کار آمازون چیست؟ فروشگاه آمازون خود هیچ کالایی را تولید نمیکند. آمازون واسطه ای بین تامین کننده و مشتری است.

این سبک کسب و کار را بازار اینترنتی یا (Marketplace) می نامند. با پیدایش بازارهای اینترنتی (Marketplace) دیگر ساخت یک وب‌سایت فروش اینترنتی گرانقیمت برای عرضه تنها یک نوع کالا بسخت نمی باشد. تامین کننده‌ها میتوانند در زمانی کمتر از 5 دقیقه در زاگما ثبت نام و فروشگاه آنلاین مخوصو به خود را با تمام مالکیت حقوقی خود داشته باشند و در فروشگاه اینترنتی خود و مارکت پلیس مربوط به آن عرضه محصولات خود در فضای آنلاین را آغاز کنند. در زاگما میتوانید خود توضیحات محصول خود را وارد کرده و برای فروش بهتر آن را تبلیغ کنید. زاگما دارای کانال‌های بازاریابی آنلاین بسیار قدرتمندی است. تعداد اعضای تلگرام بیش از 260 هزار نفر و یا مشترکین خبرنامه بسیار بالا باعث میشود تا کالای شما در مدت زمان کوتاهی مورد بازدید تعداد زیادی مشتری قرار گرفته و در نهایت به فروش برسد.

با عضویت در فروشگاه ساز اینترنتی فراگما شما صاحب یک پنل اختصاصی به همراه فروشگاه آنلاین خواهید شد که در آن می‌توانید محصولات خود را مدیریت کنید. نحوه قرار دادن تصاویر، توضیحات محصول قیمت گذاری و تخفیف‌ها همه و همه تحت کنترل شما می باشد. زاگما در این میان وظیفه ارسال کالا، تبلیغ محصولات شما و ارائه بهترین خدمات به شما و مشتری را به عهده میگیرد. موضوعی که این نوع کسب و کار را موفق میکند همکاری پویا و رضایت همه جانبه (تامین کننده، مشتری و زاگما) خواهد بود.