نرم افزار سئو riot برای کاهش حجم تصاویر در وب سایت ها استفاده می شود زمان لود سایت پایین میاید و امتیاز سئو سایت شما بیشتر می شود.

نوشته‌های مرتبط
آموزش دریافت توکن در تلگرام برای فراگما
راهنمای پنل کاربری زاگما
آموزش فراگما (فروشگاه ساز زاگما)

از ویژگی های نرم افزار riot  می توان به پشتیبانی از انواع فایل های jpg , png ,jpeg  و بهینه سازی خودکار تصاویر با کمترین افت کیفیت نشان دادن دو حالت قبل از تغییر و بعد از تغییر عکس تغییر فرمت دسته ای عکس ها است.

لطفا در ابتدا نرم افزار را از لینک زیر دانلود نمایید، نرم افزار رانصب کنید تا بعد از اجرا دو قسمت initial image و optimized image را مشاهده میکنید عکس مورد نظر خود را بکشید و وارد قست اول (initial image) کنید و یا از قسمت open عکس مورد نظر را از هارد خود انتخاب کنید زمانی که عکس وارد نرم افزار می شود به صورت خود کار عملیات بهینه سازی انجام شده  و در قسمت optimized image عکس بهینه سازی شده دیده می شود فرمت های مختلف عکس هم خود کار انتخاب می شود و شما میتوانید فرمت ها را تغییر داده و ذخیره نمایید .گزینه مهمی که دیده میشود و در سئو بسیار کاربردی است، در تگ اصلی quality میباشد که کیفیت عکس شما را نشان میدهد و میتوانید آن را کم یا زیاد کنید و به صورت آنی تغییر سایز عکس را مشاهده نمایید، که در نتیجه حجم عکس شما کم و یا زیاد می شود. در قسمت  image adjustments هم می توانید مقدار روشنایی و کنتراست و گامای عکس را تغییر دهید بقیه گزینه ها مانند زوم کردن و چرخش عکس ها هم که بسیار راحت است فقط زمانی که عکس خود را بهینه سازی کردین حتما گزینه save را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

 

نکته : اگر پسوند فایل شما تغیر پیدا کند نیاز به مسیر دهی دارید یعنی باید مکان ذخیره عکس جدید را برای نرم افزار تعیین کنید.